Obroże na kleszcze dla psów.

Lato jest wspaniałą okazją, żeby dać czas waszemu psowi. Wycieczka wraz z ulubionym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju opcja, odpocząć, jednocześnie poświęcając psu czas. W letnie miesiącetrzeba uważać na kleszczach, gdyż nasze czworonogi mogą być na nie narażone. Rasy psów, potrzebujące sporo ruchu na zewnątrz, takie jak labradory, nierzadko mają kleszcze. Jak można ustrzec nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różnorodne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długotrwałą skutecznością i niewielką ceną. Są produkowane dla psów różnorodnych rozmiarów, więc bez problemu dostaniemy średnicę odpowiednią dla wielkości swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciwkleszczowych są ziołowe albo substancjami syntetycznymi. Syntetyczne odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka środka na kleszcze jest odpowiednia do wagi psa, należy więc przeczytać przed nałożeniem, iż znaleziona obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, które są niepachnącymi środkami przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla psów powyżej 8kg. Te obroże są zarówno przeciwkleszczowe ,jak i na pchły, dlatego dają wszechstronną opiekę pupila. Obroża Foresto działa nawet do 8 miesięcy, a do tego działa od momentu założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami mnóstwa niebezpiecznych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Psy z przyjemnością spędzają czas w zaroślach, na przykład labradory, potrzebują wyjątkowej profilaktyki w formie środków na kleszcze, ponieważ zakażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo powikłań naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze chroni ugryzienia zwierzaka przez kleszcza, dzięki czemu pozwala ochronę przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące zabawy w wodzie potrzebna jest dodatkowa profilaktyka, na przykład w postaci kropli mających preparat na kleszcze lub specjalne szampony o działaniu na kleszcze. Żeby uchronić psa podczas letniej wycieczki warto zaopatrzyć się w skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

legowiska dla psów